Nadělte (si) kulturu pod stromeček

Klienty a zaměstnance už asi máte vyřešené, ale jak jste na tom vy osobně? Nabízíme tipy na kulturní vánoční dárky, které stihnete pořídit ještě letos.

V oblasti kultury lze najít krásné a originální dárky i na poslední chvíli. A když s nimi budete letos slavit úspěch, může to být důvod k zamyšlení nad výhodami kulturního sponzoringu třeba pro příští rok.                                                                                                       

Abonmá neboli předplatné nabízí velké množství divadel nebo orchestrů. Stačí znát vkus obdarovaného a uděláte mu radost na celý rok. Kdo by se rád seznámil s tvorbou vzdálenějších divadel včetně těch zahraničních, jistě využije dárkový poukaz (online sledování od 300,- Kč) Dramoxu, který má v nabídce stovky záznamů českých i světových divadel. Velmi dobrou alternativou k živému divadelnímu či filmovému zážitku je také Film Naživo (90,- Kč za jeden film nebo 699,- Kč na tři měsíce neomezeně). Milovníci výtvarného umění jistě ocení členství v Klubu přátel DOX – např. za 1 900,- Kč pořídíte vstupy na všechny výstavy po celý rok pro celou rodinu, k tomu pozvánky na vernisáže, dílny zdarma a mnoho dalších výhod. Podobné balíčky nabízí také Galerie hl. města Prahy

Jednotlivé návštěvy různých kulturních institucí lze pořídit formou voucherů, zde už je výběr širší a zahrnuje i kina (např. vánoční provedení od 189,- Kč v Premiere Cinemas). Fanoušci velkých letních festivalů mají okolo Vánoc velkou šanci koupit zvýhodněné vstupenky, například čtyřdenní vstupenka na Colours of Ostrava je k dispozici pod 3 000,- Kč naposledy 31. prosince.

V oblasti literatury a tradiční nabídky dárkových poukazů jednotlivých knihkupců nás hodně potěšila letošní novinka – projekt Dáme knihu. Jejich poukazy totiž uplatníte téměř všude (Kosmas, Luxor, Dobrovský a mnoho dalších), jsou ve velkém množství grafických variant, a nebo si můžete jejich vlastní podobu a text navrhnout sami.

Samostatnou kapitolou jsou pak kulturní dárky „nepapírové“. Merch od oblíbeného umělce může mít pro jeho fanouška cenu zlata. Zvláště když ho jeho idol občas sám vyrobí, navrhne nebo aspoň podepíše. Na výběr je v různých cenových kategoriích z oblečení, plakátů, kalendářů, CD, batohů, hrnků, placek, přívěšků, knih… Bohaté a zajímavé nabídky mají např. Jatka 78, The Taptap, Divadlo Mír, Vosto5 nebo Česká filharmonie

Pokud vás kultura opravdu baví, musíme vás varovat před návštěvou největšího e-shopu s dárky od českých umělců – 2 market. Strávíte tu hodně času a utratíte hodně peněz. Svou originální tvorbu, umělecké předměty a dárky zde má totiž v nabídce přes sto herců, spisovatelů, fotografů, divadel, kapel, výtvarníků, tanečníků, designérů, zpěváků nebo filmařů.

A když chcete ve výběru kulturního zážitku dát úplnou volnost, skvělou volbou jsou poukazy „na cokoliv kulturního“ od GoOut. Koupíte je zde a jsou v hodnotě od 100,- do 5 000,- Kč. 

Sázíme na to, že kultura vás baví a dočetli jste až sem. Pokud jste markeťáci nebo třeba personalisti, představte si, že vaše firma sponzoruje vhodně vybraného kulturního partnera a má dobře nastavené plnění. Kromě marketingových aktivit počítá i s využitím pro HR, interní komunikaci nebo péči o klienty. S benefity pracuje průběžně a na konci roku už jen sklízí ovoce. 

Dárky, které máte připravené pro zaměstnance a klienty jsou pak díky charakteru kultury kreativní, a díky vašemu partnerství originální (na rozdíl od všech těch v tomto článku, které si může koupit kdokoliv). Zážitky, které darujete, a emoce s nimi spojené, vás pak přirozenou formou sblíží a propojí. Pomůžeme vám s tím.

© All rights reserved 2021 Targeta